Kilka porad - o wizycie u dentysty - Dentysta

Dentysta Bytom

Uśmiech, proszę!

Każdy z nas powinien troszczyć się o swoje zdrowie i co do tego, chyba nikt z nas nie ma odmiennego zdania. Z racji tego, że wchodząc w dorosłość bierzemy odpowiedzialność między innymi za stan swojego ciała, dobrze zrobimy, jeżeli na przykład co pół

Kilka porad - o wizycie u dentysty - Dentysta Dentysta Bytom
roku spiszemy swoiste sprawdzenie jego kondycji służące nam samym. I tak wizyta u stomatologa stanie się jedną z części bardzo ważnego procesu mającego na celu sprawdzenie, czy wszystko z naszym organizmem jest w porządku. Wielu ludzi zapomina bowiem o tym, że zęby to bardzo ważna część naszego ciała i naprawdę trzeba poświęcić jej choć trochę uwagi. Dobrze będzie, jeżeli odstawimy na bok kawę, papierosy, herbatę i inne używki, które sprawiają, że nasze ząbki nie są białe.

Jeżeli chcemy, by nasze zęby były białe, to koniecznie powinniśmy zapytać stomatologa o to, co należy robić, by tak się stało. Okazuje się, że współcześnie bardzo wielu ludzi korzysta z dóbr Internetu i myśli, że pozwoli ono na to, by zastąpić prawdziwą stomatologię zwykłym wczytaniem się w artykuł na stronie poświęconej tematyce dotyczącej na przykład zębów właśnie. Dobrze jednak będzie, jeżeli uzmysłowimy sobie, że mało kto tak naprawdę nie musi odwiedzać dentysty. Wielu z nas nosi choroby szkliwa czy dziąseł nawet o tym nie wiedząc. Warto jest zatem umówić się na wizytę u specjalisty, który dokładnie zbada nasz stan uzębienia, dokona ewentualnej jego naprawy i zaleci na przykład stosowanie diety ubogiej wszelakiego rodzaju używki, takie jak kawa, białe wino czy herbata, które źle wypływają na nasze zęby.


Warto wiedziec - SMK

Mosty kompozytowe należą do grupy połączeń adhezyjnych wykorzystujących mikropołączenia wytrawionej powierzchni szkliwa z kompozytowymi systemami łączącymi. Metoda polega na wymodelowaniu w jamie ustnej sztucznego zęba z kompozytu. Przy sprzyjających warunkach istnieje możliwość wykonania mostu kompozytowego wzbogaconego o licówkę porcelanową. Do roku 2009 wykonano ponad 600 mostów kompozytowych3. Uzupełniono nimi głównie braki siekaczy bocznych górnych.

Zaletą tej metody jest brak konieczności szlifowania zdrowych zębów, co nadaje takim rozwiązaniom charakter odwracalny. Ponadto może być wykorzystana z powodzeniem w sytuacjach, gdzie inne metody nie mogą być zastosowane, np. z braku odpowiedniej ilości miejsca na implant lub kiedy konieczność szlifowania zębów pod most klasyczny byłaby zbyt okaleczająca, czy też z powodu zbyt wysokiej ceny. System uzupełniania na stałe brakującego zęba ogranicza się do jednej dwugodzinnej wizyty.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_most%C3%B3w_kompozytowych


Co trzeba wiedzieć o próchnicy?


Próchnica jest wskazywana jako jedna z chorób cywilizacyjnych. Jej powstawanie związane jest z tym, że dzisiejsze społeczeństwo odżywia się niezdrowo, je zbyt dużo cukru i wszelkich szkodliwych substancji. Kolejnym elementem jest brak regularnego mycia zębów, co ma bardzo negatywne skutki dla wszystkich zainteresowanych tym tematem. Zapobieganie próchnicy to nie tylko mycie zębów, ale także regularne wizyty u lekarza. Zresztą samo mycie zębów musi być odpowiednie - nie wystarczy po prostu minutę dziennie. Trzeba robić to w sposób właściwy z odpowiednią starannością. O próchnicy trzeba wiedzieć, że jest to choroba, która może spowodować bardzo poważne straty w jamie ustnej i wiąże się chociażby z koniecznością leczenia przez długie lata.

Próchnica jest to choroba, która ma ogromny wpływ na funkcjonowanie każdego z nas. Nikt nie chce mieć braków w uzębieniu, a takie właśnie skutki może nieść ze sobą próchnica. Wszystko to sprawia, że tego typu choroby nie mogą być przez społeczeństwo bagatelizowane. Przez próchnicę otrzymuje się takie straty w uzębieniu, że koszt wizyt u stomatologów może być ogromny. Jak wskazują specjaliści w swoich dziedzinach, rozwój próchnicy jest spowodowany złą higieną jamy ustnej oraz po prostu złą dietą. Warto o tym pamiętać podejmując codzienne odpowiedzialne decyzje o tym, czy coś zjeść, czy czegoś nie zjeść!